zabili nádej o mestskej cyklistike. definitívne

Autor: tony antoniaci | 31.5.2010 o 13:30 | (upravené 6.10.2012 o 8:46) Karma článku: 16,90 | Prečítané:  12873x

Symbolicky. Cyklocesta, o ktorej hovorím je neestetickým paškvilom, vrcholom diletantstva a amaterizmu. Je však prvou typicky mestskou, za vznik ktorej som vďačný, zvlášť ak cesta od myšlienky k realizácii bola pre zamestnancov mestskej organizácie, venujúcej sa telovýchove a športu, značne neľahká.

Boj so súkromnými vlastníkmi zo západnej strany, i keď bezúspešný, a boj s dopravnou políciou, aby "sezónny" cyklistický mor, tá chamraď, čo vraj nemá na autá, mohla šetriť životné prostredie, tým, že si po meste vyváža zadok na dvojkolesovom dopravnom prostriedku.

Keď si už bicyklujúca verejnosť na sfušovanú cestu zvykla, objavujú sa informácie o tom, že úsek nie je skolaudovaný, pretože dopravný inšpektorát je údajne bombardovaný sťažnostami motoristov, ktorým sa podľa policajného hovorcu značne skomplikovalo cestovanie a parkovanie, preto ho treba uzavrieť.

Povedal som si, že to snáď nie je ani možné, že slizké policajné zložky diktujú hlavnému mestu, ako bude vyzerať doprava a či cyklisti budú alebo nebudú jej súčasťou, ako je tomu v každom civilizovanom európskom meste. Dnes som sa však zobudil do neduživej reality odporne nadutého provinčného mesta, plného priemernosti, malosti a chamtivosti.

1

2

Cyklistická cesta na Trenčianskej ulici v Bratislave definitívne prestala byť cyklotrasou. Možeme si to teda v septembri, keď budete počas európskeho týždňa mobility prezentovať svoje úbohé ego, prísť, páni Ing. Ďurkovský, Ing. Zachar, Ing. Mikuš, plk. Mgr. Brath, kpt. Mgr. Vrbik, Ing. Drozd a ďalší, s vami verejne vydiskutovať, alebo zbabelo ostanete za stenami policajného zboru a magistrátu hlavného mesta Bratislavy s vašou hračkou; blikajúcou zelenou a argumentami o snežení a letnom daždi?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?